10 ekonomicznych wykresów tygodnia (#20)

wpis w: Bez kategorii | 0
  1. Rynek nieruchomości nie był do tej pory skuteczną metodą ochrony przed inflacją.

  2. W Wielkiej Brytanii w dość szybkim tempie rośnie liczba osób nieaktywnych zawodowo z powodu długotrwałej choroby.

  3. Zacieśnienie warunków kredytowych w USA implikuje potencjalny wzrost ryzyka kredytowego.

  4. Postrzeganie przez obywateli jakości trzech podstawowych usług publicznych wyraźnie spadło w Polsce na tle średniej UE na przestrzeni ostatnich kilku lat.

  5. Pozycjonowanie inwestorów na amerykańskie spółki cykliczne w relacji do spółek defensywnych zanotowało silny spadek w ostatnich miesiącach.

  6. Polska znajduje się wśród krajów UE z najwyższym “rozpędem” inflacji bazowej.

  7. W ostatnich tygodniach inwestorzy starają się “wyciągać” notowania największych amerykańskich spółek w miarę zbliżania się do końca tygodnia. Widać to po cyklicznym wzroście wolumenu opcji CALL.

  8. Niewidziany od dawna zwrot w udzielonych kredytach hipotecznych pod nieruchomości komercyjne przez mniejsze banki w USA.

  9. Największa w historii pozycja krótka netto inwestorów spekulacyjnych na amerykańskich obligacjach. Może mieć to związek ze zwiększonym zaangażowaniem funduszy hedgingowych w tzw. basis trade. Postaram się opisać temat szerzej w najbliższym czasie.

  10. Rośnie wartość obrotów na amerykańskim rynku repo. To ważny sygnał w kontekście kształtowania się dolarowej płynności w kolejnych tygodniach.

0 0 Głosy
Article Rating
Powiadom mnie
guest
0 komentarzy
Opinie w tekście
Pokaż wszystkie komentarze