TOP 10 ekonomicznych wykresów tygodnia (#30)

wpis w: Bez kategorii | 0
  1. Od wybuchu wojny na Ukrainie Niemcy doświadczyły potężnego napływu migrantów. Głównie z tego powodu obserwowaliśmy w ostatnim czasie wzrost liczby bezrobotnych tamże.

  2. Niemiecka gospodarka kieruje się ku recesji. Takie wnioski można wyciągać po ostatnich odczytach indeksu IFO, mierzącego nastroje wśród przedsiębiorstw.

  3. Rynek nieruchomości w USA zaczyna coraz wyraźniej zwalniać. Odzwierciedleniem tego jest rosnąca liczba obniżek cen na rynku pierwotnym.

  4. Nastroje w chińskiej gospodarce tąpnęły do najniższego poziomu w historii.

  5. Prawie 1/5 gospodarstw domowych w Polsce znajdzie się w sytuacji ubóstwa energetycznego (wydatek na cele grzewcze przewyższający 10% dochodów).

  6. Sytuacja chińskiego rynku nieruchomości robi się coraz poważniejsza.

  7. Poziom wymaganych inwestycji w sektorze związanym z wydobyciem ropy naftowej w USA najpewniej nie zostanie osiągnięty w tym roku. W średnim okresie będzie to oznaczać bardziej napiętą sytuację podażową.

  8. O ile nastroje odnośnie do zysków amerykańskich spółek w tym roku pozostają względnie stabilne, o tyle w przyszłym roku analitycy spodziewają się zdecydowanego pogorszenia.

  9. W ostatnich latach nastąpiło znaczące pogorszenie płynności na amerykańskim rynku obligacji skarbowych.

  10. Zmiana retoryki Fed, w stosunku do inflacji, podczas ostatniego posiedzenia niespecjalnie spodobała się rynkowi. W efekcie nastąpił wzrost oczekiwań inflacyjnych.

0 0 Głosy
Article Rating
Powiadom mnie
guest
0 komentarzy
Opinie w tekście
Pokaż wszystkie komentarze