TOP 10 ekonomicznych wykresów tygodnia (#37)

wpis w: Bez kategorii | 0
  1. Sentyment na amerykańskim rynku akcji pozostaje skrajnie słaby, o czym świadczy pozycjonowanie inwestorów na rynku terminowym (netto większość oczekuje dalszych spadków).

  2. W pierwszej połowie 2022 w porównaniu do analogicznego okresu 2021, tak zmieniała się generacja energii elektrycznej z różnych nośników na różnych kontynentach.

  3. Marża rafineryjna na benzynie w różnych częściach świata tąpnęła w ostatnim czasie za sprawą wzrostu zapasów. Sytuacja wygląda zgoła inaczej w przypadku oleju napędowego.

  4. Coraz mniej małych firm w USA planuje podwyżki płac, co może wynikać ze słabnącego popytu.

  5. Amerykańska inflacja w sierpniu zaskoczyła wyższym odczytem. Miesięczna zmiana ekwiwalentu czynszu wzrosła najmocniej od 1990 roku.

  6. Koszty energii w Europie osiągają w tym roku niebotyczne poziomy. Sytuacja w USA wygląda zupełnie inaczej. Taki układ ma duży wpływ na politykę fiskalną.

  7. Rentowność inwestycji w nieruchomości w USA (tzw. cap rate) wypada obecnie bardzo słabo w relacji do potencjalnej stopy zwrotu z bonów skarbowych.

  8. Przeciętny pracownik w USA musi pracować już blisko 100 godzin w tygodniu tylko w celu zapłacenia raty kredytu hipotecznego.

  9. W zachodniej Europie redukcja popytu na gaz w przemyśle, w porównaniu ze średnią z lat 2018-2021, przekroczyła już 21%.

  10. Dochody biedniejszych Polaków zrównały się już z dochodami biedniejszych obywateli zachodniej Europy. Im wyżej w strukturze dochodowej, tym różnica jednak rośnie.

0 0 Głosy
Article Rating
Powiadom mnie
guest
0 komentarzy
Opinie w tekście
Pokaż wszystkie komentarze