10 ekonomicznych wykresów tygodnia (#24)

wpis w: Bez kategorii | 0
  1. Pozycja długa w akcje największych spółek technologicznych jest w czerwcu najbardziej “zatłoczonym” zagraniem na rynku – wynika z miesięcznej ankiety Bank of America. W porównaniu z majem nastąpił znaczny skok zainteresowania tą pozycją.

  2. Fed “zapowiedział” dalsze zacieśnianie monetarne. Ton EBC zabrzmiał podobnie. Tymczasem warto mieć na uwadze, że aktualna wysokość stóp procentowych znajduje się znacznie powyżej neutralnych poziomów po obydwu stronach Atlantyku.

  3. Wzrost cen nieruchomości w Chinach powoli traci impet. Zbiega się to z zapowiedziami władz dot. szerszej skali stymulacji.

  4. Spread rentowności obligacji Wielkiej Brytanii i USA wzrósł w ostatnim czasie do najwyższego poziomu od jesiennego szczytu, kiedy to inwestorzy wystraszyli się “nowego budżetu” na Wyspach Brytyjskich.

  5. EBC zapowiada kolejną podwyżkę stóp, tymczasem ceny konsumenckie w strefie euro wydają się znajdować na ścieżce ku zeru.

  6. Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych w USA ponownie zaczynają wzrastać.

  7. Pierwszy raz od dawna wartość zainwestowanych środków w ramach reverse repo Fed spadła poniżej 2 bln USD. Po części to efekt płatności podatkowych, o czym pisałem szczegółowo w niniejszej tekście.

  8. Rekordowo dobry wynik notowań spółek wzrostowych w porównaniu ze spółkami dywidendowymi zanotowaliśmy w ostatnim czasie.

  9. Inwestycja Intela w Polsce nie jest odosobnionym przypadkiem. Pod względem przyciągania inwestycji zagranicznych Polska wypada bardzo dobrze na tle innych państw.

  10. Wolumen opcji CALL (kupno) na indeks SP500 wzrósł w ostatnich dniach do rekordowo wysokiego poziomu.

0 0 Głosy
Article Rating
Powiadom mnie
guest
0 komentarzy
Opinie w tekście
Pokaż wszystkie komentarze