TOP 10 ekonomicznych wykresów tygodnia (#26)

wpis w: Bez kategorii | 0
  1. Liczba kandydatów do nauki w kierunku inżynieryjnym związanym z sektorem ropy naftowej w trwałej stagnacji. To istotna bariera dla wzrostu wydobycia surowca w USA.

  2. Potencjalne oszczędności w niemieckiej energetyce, wskutek utrzymania energii nuklearnej, mogą wydawać się przesadzone.

  3. Zapasy układów scalonych w Korei Południowej rosną w coraz szybszym tempie. To pozytywny sygnał implikujący chłodzenie cen wielu towarów.

  4. Tylko w scenariuszu dążenia do neutralności klimatycznej w 2050 roku, Polska ma szansę na wyższy wzrost gospodarczy w stosunku do scenariusza bazowego.

  5. Pandemia COVID-19 przyczyniła się do drastycznego wzrostu “braku zadowolenia”, zarówno wśród młodszych, jak i tych starszych.

  6. Dynamika wzrostu płac w całej gospodarce w Q1 okazała się zdecydowanie niższa od tegoż wzrostu w sektorze przedsiębiorstw (firmy zatrudniające ponad 9 pracowników).

  7. W czerwcu USA stały się największym dostawcą gazu do Europy, wyprzedzając Rosję.

  8. Główną determinantą spadku notowań amerykańskiego indeksu SP500 w Q2 była przecena na mnożnikach (tutaj P/E). Jednocześnie wciąż brak dużego uderzenia ze strony rewizji prognoz zysków.

  9. Liczba zwolnień w sektorze technologicznym w USA przybiera na sile.

  10. Coraz więcej sygnałów recesyjnych z polskiej gospodarki. Tym razem najniższy odczyt indeksu PMI od 25 miesięcy.

0 0 Głosy
Article Rating
Powiadom mnie
guest
0 komentarzy
Opinie w tekście
Pokaż wszystkie komentarze