Raport surowcowy – Pszenica

wpis w: Bez kategorii | 0

Notowania surowców w ostatnim czasie zostały dotknięte potężną przeceną. Zaczęło się prawdopodobnie od rynku ropy naftowej, który w połowie 2014 roku rozpoczął silny trend spadkowy, co też zbiegło się z umacniającym się kursem amerykańskiego dolara. Jak wiadomo ropa naftowa, a co za tym idzie paliwa, stanowią lwią część kosztów w wielu gałęziach przemysłu, ale i w rolnictwie.

Między innymi ten aspekt sprawił, że produkcja rolna stała się mniej kosztowa, wspierając stronę podażową. Niemniej czy rzeczywiście jest to pro-wzrostowy czynnik z punktu widzenia dochodów?

Zachęcam do pobrania najbardziej aktualnego raportu fundamentalnego dotyczącego rynku PSZENICY (WHEAT). W raporcie poruszone zostały wszystkie aspekty mające największy wpływ na notowania tego gatunku zboża. Od szczegółowej sytuacji w USA, poprzez kraje najbardziej liczące się na świecie w produkcji, eksporcie i imporcie surowca, aż po spojrzenie globalne. Na koniec odniesienie wszystkich danych fundamentalnych do bieżącej sytuacji rynkowej.

Do napisania niniejszego raportu zachęciła mnie aktualna sytuacja na tym surowcu. Zaś z racji tego, że akurat żadna z osób zamawiających raporty Premium nie zdecydowała się ostatnio na pszenicę, postanowiłem zabrać najważniejsze informacje i przedstawić je w spójnej formie raportu, jaki wysyłany jest klientom, którzy chcą zapoznać się z dogłębną sytuacją na danym instrumencie finansowym przed dokonaniem kroków inwestycyjnych.

Jednocześnie informują, że jest to ostatni tego typu raport publikowany w całkowicie wolnym dostępie, co daje możliwość ujrzenia, w jaki sposób należy przeprowadzać skuteczne analizy fundamentalne (ich skuteczność obrazują najlepiej poniższe linki). Jak ważne są dane fundamentalne wskazywałem już wielokrotnie, prognozując skutecznie kilkumiesięczne odbicie na rynku ropy naftowej a także późniejszą wzrostową korektę oraz silne wzrosty na rynku soi w tym roku.

Ponadto warto wspomnieć, że 1,5 roku temu przeprowadzałem podobną analizę rynku pszenicy, wówczas notowania wzrosły aż o 55$ na jednym kontrakcie bez uwzględnienia dźwigni finansowej! Stali czytelnicy z pewnością już zdążyli się przekonać co do ważności analizy fundamentalnej w procesie inwestycyjnym.

Osoby szczególnie zainteresowane rynkiem surowcowym zapraszam do cotygodniowego “Monitora rynku surowcowego“, gdzie co poniedziałek przedstawiam kompleksowy przegląd kalendarium i omówienie ostatnich wydarzeń dla kluczowych rynków. Ponadto, osoby zainteresowane analizą fundamentalną, bądź kompleksowym ujęciem fundamentalno-technicznym dla innego aktywa zapraszam do zapoznania się ze szczegółami Raportu Premium.

Pobierz darmowy raport surowcowy – Pszenica

0 0 Głosy
Article Rating
Powiadom mnie
guest
0 komentarzy
Opinie w tekście
Pokaż wszystkie komentarze